Product Details:
| Power Consumption | 2 HP |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Brand | Jai Maruthi Industries |
Jai Maruthi Industries was established in 2010 as partnership firm. We are leading manufacturer of Filling Machine, Industrial Chillers, Jumbo Carbonator and much more.
Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Power Consumption | 1 HP |
| Machine Type | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | SS |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jai Maruthi Industries |
Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 600 L |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Power | 3 HP |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 260 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Filling Pressure | 0.35 MPa |
| Brand | Jai Maruthi Industries |